Panasonic ERJ6ENF43R2V
Res Thick Film 0805 43.2 Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Panasonic ERJ6ENF43R2V.
Newark
JRH Electronics
element14 APAC
Componentes relacionados
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 43.2ohm, 150V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0805
Yageo GroupRC0805FR-0743R2L
Res Thick Film 0805 43.2 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0805 43.2 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 47ohm, 150V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0805
PanasonicERJ6ENF39R2V
Res Thick Film 0805 39.2 Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
125mW Thick Film Resistors 200V ±1% ±100ppm/℃ 47.5Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Descripciones
Descripciones de Panasonic ERJ6ENF43R2V suministradas por sus distribuidores.
Avnet Japan
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 43.2ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
0805 (2012Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm 0.125W 1/8W 43.2Ohm ±100ppm/C
Thick Film Resistors - SMD 0805 43.2ohms 1% AEC-Q200
Panasonic ERJ6ENF43R2V - General Purpose Chip Resistors
RESISTOR, THICK, 43R2, 0.125W, 1%, REEL; Product Range:PANASONIC - ERJ Series; Resistance:43.2ohm; Power Rating:125mW; Resistance Tolerance:± 1%; Resistor Case Style:0805 [2012 Metric]; Resistor Element Material:Thick Film; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Voltage Rating:150V; Packaging:Reel; Resistor Mounting:SMD; Resistor Terminals:Wraparound