Panasonic ECOS1VA472CA
Cap Aluminum 4700uF 35V 20% (25 X 25mm) Snap-In 10mm 0.088 Ohm 2200mA 3000h 105°C Bulk
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Panasonic ECOS1VA472CA.
IHS
Datasheet7 páginasHace 15 años
_legacy Avnet
Factory Futures
Farnell
element14 APAC
Modelos CAD
ORIGENeCADmCADARCHIVOS
Ultra Librarian
SímboloFootprint
Descargar
La página web del socio se abrirá en una nueva pestaña al descargar sus modelos CAD
Componentes alternativos
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
1
Capacitance
4.7 mF
4.7 mF
4.7 mF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
35 V
35 V
35 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
88 mΩ
Life (Hours)
3000 hours
3000 hours
Ripple Current
2.2 A
1.78 A
1.78 A
Height - Seated (Max)
27.0002 mm
24.9936 mm
24.9936 mm
Componentes relacionados
Cornell Dubilier381LX472M035J012
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 381LX 35V 4700muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
Cornell DubilierSLP472M035C1P3
CAPACITOR, ALUMINUM ELECTROLYTIC, CAP 4700UF, TOL20%, SNAP IN, 35V, 25X25
Cornell DubilierSLPX472M035A3P3
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR SLPX 35V 4700muF ±20% 0.866Dia 22.00mm
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR USC 35V 4700muF ±20% 0.866Dia 22.00mm
KYOCERA AVXLGU1E472MELZ
Cap Aluminum Lytic 4700uF 25V 20% (22 X 25mm) Snap-In 10mm 1610mA 3000h 105C Bulk
PanasonicECOS1EA472BA
Cap Aluminum 4700uF 25V 20% (22 X 25mm) Snap-In 10mm 0.106 Ohm 2000mA 3000h 105°C Bulk
Descripciones
Descripciones de Panasonic ECOS1VA472CA suministradas por sus distribuidores.
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 4700uF, Through Hole Mount
CAPACITOR ALUM ELEC, 4700UF, 35V, 20%, RADIAL; Product Range:PANASONIC - TS-HA Series; Capacitance:4700µF; Capacitance Tolerance:± 20%; Diameter:25mm; ESR:0.088ohm; Height:25mm; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Lead Spacing:10mm ;RoHS Compliant: Yes
CAPACITOR, 4700UF, 35V; Capacitor Application:General Purpose; Capacitance:4700µF; Capacitance Tolerance:± 20%; Voltage Rating:35V; ESR:0.088ohm; Life Time @ Temperature:2000 hours @ 105°C; Height:25mm; Diameter:25mm; Capacitor Case Style:Radial Leaded; Capacitor Mounting:Through Hole; Lead Spacing:10mm; Operating Temperature Range:-40°C to +105°C; AC Ripple Current:2.2A; External Length / Height:25mm; No. of Pins:2; Operating Life Temperature:105°C; Operating Lifetime:2000h; Operating Temperature Max:105°C; Operating Temperature Min:-40°C; PCB Hole Diameter:2mm; Package / Case:Radial; Power Factor:0.3; Ripple Current Frequency:120Hz; Ripple Current Temperature:105°C; Series:TSHA; Terminal Type:PCB Pins; Tolerance +:20%; Tolerance -:20%; Voltage Rating VDC:35V