Omron G6E-134P-ST-US-DC24
Signal Relay, G6E Series, Non Latching, SPDT, Through Hole, 2 A, 24 VDC RoHS Compliant: Yes
Production
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Omron G6E-134P-ST-US-DC24.
Omron
Datasheet8 páginasHace 23 años
element14 APAC
RS (Formerly Allied Electronics)
element14
DigiKey
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
+12.46%
Modelos CAD
ORIGENeCADmCADARCHIVOS
EE Concierge
SímboloFootprint
La página web del socio se abrirá en una nueva pestaña al descargar sus modelos CAD
Cadena de suministros
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.49.00.50
Introduction Date1998-05-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Componentes relacionados
Electromechanical Relay SPDT 3A 48VDC 5.76KOhm Through Hole
PanasonicDS1E-S-DC12V
Relay; 2 A AC/DC (Switching), 3 A AC/DC (Carrying); Amber Sealed Type; 1 Form C
PanasonicDS1E-S-DC5V
General Purpose Relay SPDT (1 Form C) 5VDC 2A Non-Latching PC Pin
PanasonicDS1E-S-DC3V
RELAY GEN PURPOSE SPDT 2A 3VDC / General Purpose Relay SPDT (1 Form C) Through Hole
Descripciones
Descripciones de Omron G6E-134P-ST-US-DC24 suministradas por sus distribuidores.
G6E Low Signal Relay Single-Side Stable Sealed SPDT 3A 24VDC Through Hole Bulk
Avnet Japan
Electromechanical Relay SPDT 3A 24VDC 2.88KOhm Through Hole
OMRON ELECTRONIC COMPONENTS G6E-134P-ST-US-DC24 RELAY, SIGNAL, SPDT, 30VDC, 2A
RELAY, 3 A, 24 VDC, LOW SIGNAL, 1500 VAC @ 50/60 HZ, 1 FORM C, PCB, G6E SERIES
Power/Signal Relay, SPDT, Momentary, 0.008A (Coil), 24VDC (Coil), 200mW (Coil), 3A (Contact), 220VDC (Contact), DC Input, AC/DC Output
RELAY, SIGNAL, SPDT, 30VDC, 2A; Coil Voltage: 24VDC; Contact Configuration: SPDT; Contact Current: 2A; Product Range: G6E Series; Relay Mounting: Through Hole; Coil Type: Non Latching; Relay Terminals: Solder; Contact Voltage V