Nichicon UVZ2V330MHD1TN
33uF 350V 卤20% 195mA@120Hz Plugin, D16xL27mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Production
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Nichicon UVZ2V330MHD1TN.
IHS
Datasheet2 páginasHace 16 años
Future Electronics
Componentes alternativos
Este componente
Stock
1
Authorized Distributors
3
Capacitance
33 µF
33 µF
Voltage Rating (DC)
350 V
350 V
Tolerance
20 %
20 %
Ripple Current
195 mA
195 mA
Height - Seated (Max)
27.0002 mm
24.9936 mm
Cadena de suministros
Country of OriginJapan, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2001-09-17
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Componentes relacionados
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 400V, 20% +Tol, 20% -Tol, 33uF, Through Hole Mount
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 350V, 20% +Tol, 20% -Tol, 33uF
PanasonicECA2GHG330
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR NHG 400V 33muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
KYOCERA AVXUVZ2G330MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVZ 400V 33muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
PanasonicECA-2GHG330B
Panasonic ECA2GHG330B - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR PK 400V 33muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
Descripciones
Descripciones de Nichicon UVZ2V330MHD1TN suministradas por sus distribuidores.
VZ Series 33 uF 350 V 105°C Ø16 x 25mm LS=7.5mm Radial Aluminum Electrolytic Cap
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 350V, 20% +Tol, 20% -Tol, 33uF, Through Hole Mount
Capacitor Alum Elec, 33Uf, 350V, 20%, Radial; Capacitance:33Μf; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Dielectric Type:Aluminium Electrolytic; Capacitor Mounting:Through Hole; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Diameter:16Mm Rohs Compliant: Yes |Nichicon UVZ2V330MHD1TN