Nichicon UVY2G330MHD1TN
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 400V, 20% +Tol, 20% -Tol, 33uF, Through Hole Mount
Production
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Nichicon UVY2G330MHD1TN.
Newark
Datasheet2 páginasHace 6 años
Datasheet2 páginasHace 16 años
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
+0.00%
Modelos CAD
ORIGENeCADmCADARCHIVOS
SnapEDA
Footprint
Stock
1,180
Authorized Distributors
5
Capacitance
33 µF
33 µF
33 µF
Voltage Rating (DC)
400 V
400 V
400 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
1000 hours
2000 hours
Ripple Current
170 mA
195 mA
195 mA
Height - Seated (Max)
27.0002 mm
26.4922 mm
26.4922 mm
Cadena de suministros
Country of OriginJapan, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2008-08-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Componentes relacionados
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 350V, 20% +Tol, 20% -Tol, 33uF
NichiconUVY2W330MHD
Cap Aluminum Lytic 33uF 450V 20% (16 X 25mm) Radial 7.5mm 125mA 1000h 105C Bulk
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 450V, 20% +Tol, 20% -Tol, 33uF
PanasonicECA2GHG330
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR NHG 400V 33muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
PanasonicECA-2VHG330
Panasonic ECA2VHG330 - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
Descripciones
Descripciones de Nichicon UVY2G330MHD1TN suministradas por sus distribuidores.
UVY ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.630Dia 16.00mm ±20% 33muF 400V
170mA@120Hz 卤20% 7.5mm 400V 33uF Plugin,D16xL27mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS
Capacitor Alum Elec, 33Uf, 400V, 20%, Radial; Capacitance:33Μf; Voltage(Dc):400V; Capacitance Tolerance:± 20%; Lifetime @ Temperature:1000 Hours @ 105°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:7.5Mm; Product Diameter:16Mm; Product Height:25Mm Rohs Compliant: Yes |Nichicon UVY2G330MHD1TN