Nichicon UVK2A332MRD
3300uF 100V 卤20% 2.9A@120Hz Plugin, D25xL50mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Obsolete
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Nichicon UVK2A332MRD.
IHS
Datasheet5 páginasHace 3 años
Nichicon SCT
Componentes alternativos
Este componente
Stock
1
Authorized Distributors
0
Capacitance
3.3 mF
3.3 mF
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
Tolerance
20 %
20 %
Ripple Current
2.9 A
2.9 A
Height - Seated (Max)
51.9938 mm
50.0126 mm
Cadena de suministros
Country of OriginJapan, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2003-07-28
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2022-11-30
LTD Date2026-06-30
Componentes relacionados
NichiconUVR2A332MRD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVR 100V 3300muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
NichiconUFW2A332MRD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UFW 100V 3300muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
NichiconUKW2A332MRD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UKW 100V 3300muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
United Chemi-ConEKMH800VNN332MQ50T
Cap Aluminum Lytic 3300uF 80V 20% (25.4 X 50mm) Snap-In 10mm 0.075 Ohm 2680mA 2000h 105°C
United Chemi-ConEKMH101VSN332MR50T
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 100V, 20% +Tol, 20% -Tol, 3300uF
United Chemi-ConEKMH101VSN332MA40T
Descripciones
Descripciones de Nichicon UVK2A332MRD suministradas por sus distribuidores.
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 100V, 20% +Tol, 20% -Tol, 3300uF, Through Hole Mount
Capacitor,3.3Mf,100Vdc,20-% Tol,20+% Tol |Nichicon UVK2A332MRD
CAP ALUM 3300UF 20% 100V RADIAL
Miniature Sized, Standard Lead Type, 3300 μ F, 100 V, RoHS