NIC Components NRWA471M25V10X16F
Cap Aluminum Lytic 470uF 25V 20% (10 X 16mm) Radial 5mm 0.49 Ohm 380mA 1000h 105C Bulk
Production
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para NIC Components NRWA471M25V10X16F.
IHS
Datasheet3 páginasHace 5 años
Future Electronics
NIC Components
Componentes alternativos
Price @ 1000
Stock
320
Authorized Distributors
3
Capacitance
470 µF
470 µF
470 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
490 mΩ
68 mΩ
68 mΩ
Life (Hours)
1000 hours
3000 hours
Ripple Current
380 mA
1.05 A
1.05 A
Height - Seated (Max)
16.002 mm
16.002 mm
Cadena de suministros
Country of OriginJapan, Mainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2003-07-15
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Componentes relacionados
United Chemi-ConEKMG250ELL471MJC5S
Cap Aluminum Lytic 470uF 25V 20% (10 X 12.5mm) Radial 5mm 380mA 1000h 105°C Bulk
United Chemi-ConEKMG250ETD471MJC5S
Cap Aluminum Lytic 470uF 25V 20% (10 X 12.5mm) Radial 5mm 380mA 1000h 105°C Ammo Pack
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVY 25V 470muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
United Chemi-ConEKMG250EMC471MJC5S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF
NIC ComponentsNRWA471M35V10X20F
Cap Aluminum Lytic 470uF 35V 20% (10 X 20mm) Radial 5mm 0.42 Ohm 450mA 1000h 105C Bulk
NichiconUKT1E471MPD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UKT 25V 470muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
Descripciones
Descripciones de NIC Components NRWA471M25V10X16F suministradas por sus distribuidores.
NRWA Series 470 uF 25 V 20 % Radial Miniature Aluminum Electrolytic Capacitor
Aluminum Electrolytic Capacitors; Wide Temperature; Radial
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF, Through Hole Mount