NIC Components NACZ101M35V8X10.5TR13F
NACZ Series 35 V 100 uF 105 °C Ø 8 x 10.5 mm V-Chip Aluminum Electrolytic Cap
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para NIC Components NACZ101M35V8X10.5TR13F.
Stock
0
Authorized Distributors
1
Capacitance
100 µF
100 µF
100 µF
Case/Package
Aluminum
3333
Voltage Rating (DC)
35 V
35 V
35 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
170 mΩ
Ripple Current
180 mA
300 mA
300 mA
Height - Seated (Max)
10.4902 mm
10.4902 mm
Introduction Date2006-06-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Componentes relacionados
Aluminum Electrolytic Capacitor, 100 uF, 35 V, ± 20%, 2000 hours @ 105°C, Radial Can - SMD
NACK Series 100 uF 63 V 20 % SMT V- Chip Aluminum Electrolytic Capacitor
NIC ComponentsNACE101M25V6.3X8TR13F
NACE Series 100 uF 25 V 20 % SMT V- Chip Aluminum Electrolytic Capacitor
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UWZ 10V 100muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
Descripciones
Descripciones de NIC Components NACZ101M35V8X10.5TR13F suministradas por sus distribuidores.
Aluminum Electrolytic Capacitors; Low ESR & Z; Higher Temperature Reflow Rated: NACZ (M1); V-Chip
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF, Surface Mount, 3333
Cap Aluminum Lytic 100uF 35V 20% (8 X 10.5mm) SMD 0.17 Ohm 450mA 2000h 105C T/R