NIC Components NACX220M35V6.3X5.5TR13F
NACX Series 35 V 22 uF 6.3 x 5.5 mm SMT Aluminum Electrolytic Capacitor
IHS
Datasheet4 páginasHace 3 años
Future Electronics
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
+0.00%
Componentes alternativos
Price @ 1000
Stock
18,000
Authorized Distributors
3
Capacitance
22 µF
22 µF
22 µF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Aluminum
Aluminum
Voltage Rating (DC)
35 V
35 V
35 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
600 mΩ
9.05 Ω
9.05 Ω
Life (Hours)
1000 hours
1000 hours
Ripple Current
69.75 mA
38 mA
38 mA
Height - Seated (Max)
Introduction Date2002-05-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Componentes relacionados
NIC ComponentsNACZ220M16V5X6.3TR13F
Smt Alum. Electrolytic Cap Rohs Compliant: Yes |Nic Components NACZ220M16V5X6.3TR13F
NACEW Series 22 uF 35 V 20 % SMT V- Chip Aluminum Electrolytic Capacitor
NIC ComponentsNACZ220M10V4X6.3TR13F
NACZ Series 16 V 22 uF 4 x 6.3 mm SMT Aluminum Electrolytic Capacitor
PanasonicEEE-HP0J220R
Aluminum aluminum electrolytic capacitor 20% 22muF 6.3V
Descripciones
Descripciones de NIC Components NACX220M35V6.3X5.5TR13F suministradas por sus distribuidores.
Aluminum Electrolytic Capacitors; Low ESR & Z; V-Chip
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 22uF, Surface Mount, 2626
Cap Aluminum Lytic 22uF 35V 20% (6.3 X 5.5mm) SMD 0.6 Ohm 0.155A 1000h 105C T/R