Murata PTFL04BF471Q2N34B0
PTC Thermistor, 470ohm, Through Hole Mount
Obsolete
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Murata PTFL04BF471Q2N34B0.
IHS
Datasheet3 páginasHace 4 años
element14 APAC
Ciiva
Jameco
Arrow Electronics
Cadena de suministros
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.70
Introduction Date2001-06-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2022-03-31
LTD Date2023-03-31
Componentes relacionados
NTC-Resistor wired up [BC Components] NTCLE100E3101JB0 NTC-Resistor wired up
PTFL series Curie Point 90 °C 470 ohm 16 V Radial PTC Thermistor
16 V 100 Ohm Radial Through Hole PTC Thermistor
Thermistor PTC 100 Ohm 1% 2-Pin Radial Bulk
Epcos 100Ohms 450mW NTC Thermistor; 20s; 5.5 (Dia.) x 5mm
Descripciones
Descripciones de Murata PTFL04BF471Q2N34B0 suministradas por sus distribuidores.
47ohm PTC Thermistor, THERMISTOR LEAD TYPE
Thermistor PTC 100Ohm 2-Pin Radial Bulk
Thermistor PTC 100 Ohm 2-Pin Radial
PTC Thermistors PTFL04BF471Q2N34B0
POSISTOR, PTC, FOR OVERHEAT SENSING
POSISTOR, PTC, FOR OVERHEAT SENSING; Series:PTF; Thermistor Type:PTC; Resistance:100ohm; Temperature, Lower Limit, Beta Value:25°C; Temperature, Upper Limit, Beta Value:80°C; Temp, Op. Max:+90°C; Voltage, Operating:16V; Case Style:Radial; External Depth:4mm; External Length / Height:8mm; Lead Diameter:0.5mm; Lead Length:25mm; Lead Spacing:3.5mm; Width, External:5mm