Multicomp MCMR06X181 JTL
Res General Purpose Thick Film 0603 180 Ohm 5% 1/10W ±100ppm/°C Ceramic Paper T/R
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Multicomp MCMR06X181 JTL.
Tendencia de 3 meses:
-1.13%
Introduction Date2013-06-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Componentes relacionados
Yageo GroupRC0603JR-07180RL
Res Thick Film 0603 180 Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupAC0603JR-07180RL
Res Thick Film 0603 180 Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC0603JR-13180RL
TE ConnectivityCRGH0603J180R
Res Thick Film 0603 180 Ohm 5% 1/5W ±100ppm/°C Molded SMD SMD T/R
Res Thick Film 0603 180 Ohm 5% 1/10W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Res Thick Film 0603 180 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Descripciones
Descripciones de Multicomp MCMR06X181 JTL suministradas por sus distribuidores.
Avnet Japan
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 180ohm, 75V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Surface Mount Chip Resistor, Ceramic, Mcmr Series, 180 Ohm, 100 Mw, 5%, 75 V, 0603 [1608 Metric] Rohs Compliant: Yes |Multicomp Pro MCMR06X181 JTL
RES, 180R, 5%, 0.1W, 0603, CERAMIC; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 180ohm; Product Range: MCMR Series; Voltage Rating: 75V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 100mW; Resistance Tolerance