Microchip MIC2790N-04VD6-T5
Supervisor with High-Accuracy, Ultra-Fast Propagation Delay and Capacitor-Progra
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Microchip MIC2790N-04VD6-T5.
Microchip
Datasheet0 páginasHace 0 años
Future Electronics
Componentes alternativos
Este componente
Componentes alternativos
Price @ 1000
Stock
87,317
Authorized Distributors
1
Case/Package
Number of Pins
6
Number of Voltages Monitored
1
Reset
Active Low
Active Low
Reset Timeout
Undervoltage Threshold
Overvoltage Threshold
Watchdog Timer
Min Supply Voltage
Max Supply Voltage
Cadena de suministros
Projected EOL Date2025-10-18
Country of AssemblyThailand
Country of FabricationSouth Korea
Country of OriginThailand
Manufacturer Lifecycle StatusPHAS (Last Updated: 1 day ago)
Componentes relacionados
Voltage Supervisor, Ultra Low Quiescent Current, Programmable Delay Time/ REEL
Voltage Supervisor/Reset IC, Adjustable, 1 Channel, +1.8,1.67V, CMOS, PDSO6
Processor Supervisor 2.79V 1 Active Low/Open Drain/Push-Pull 6-Pin TSOP T/R
Texas InstrumentsTPS3702CX50DDCT
ROHS3Compliant Tape & Reel (TR) TPS3702 Voltage Detector supervisor 5V 2.9mm 6muA -40C~125C TJ
Descripciones
Descripciones de Microchip MIC2790N-04VD6-T5 suministradas por sus distribuidores.
MIC2790 Series 0.4 V 1.8 ms Open Drain High Accuracy Supervisor - TSOT-23-6
Volt Supervisor 0.4V 5.5V 6-Pin SOT-23 T/R
Processor Supervisor 3V/3.3V/5V 6-Pin WLCSP T/R
Voltage Detector, 1.5V to 5.5V, TSOT-6, RoHS