Microchip MIC2790L-04VD6-TR
Supervisor with High-Accuracy, Ultra-Fast Propagation Delay and Capacitor-Progra
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Microchip MIC2790L-04VD6-TR.
Microchip
Datasheet0 páginasHace 0 años
Future Electronics
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
+154%
Componentes alternativos
Este componente
Componentes alternativos
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Case/Package
TSOT
Number of Pins
6
Number of Voltages Monitored
1
Reset
Active Low
Active Low
Reset Timeout
Undervoltage Threshold
Overvoltage Threshold
Watchdog Timer
Min Supply Voltage
1.5 V
Max Supply Voltage
5.5 V
Cadena de suministros
Projected EOL Date2039-08-14
Country of AssemblyThailand
Country of FabricationSouth Korea
Country of OriginThailand
Manufacturer Lifecycle StatusREL (Last Updated: 1 day ago)
Componentes relacionados
Voltage Supervisor, Ultra Low Quiescent Current, Programmable Delay Time/ REEL
Voltage Supervisor/Reset IC, Adjustable, 1 Channel, +1.8,1.67V, CMOS, PDSO6
Processor Supervisor 2.79V 1 Active Low/Open Drain/Push-Pull 6-Pin TSOP T/R
Texas InstrumentsTPS3702CX50DDCT
ROHS3Compliant Tape & Reel (TR) TPS3702 Voltage Detector supervisor 5V 2.9mm 6muA -40C~125C TJ
Texas InstrumentsTPS3702CX10DDCT
Texas InstrumentsTPS3702CX18DDCT
Lead Free Active Low Active DUAL Voltage Detector Supervisor -40C~125C TJ 6muA 2.9mm 5V
Descripciones
Descripciones de Microchip MIC2790L-04VD6-TR suministradas por sus distribuidores.
MIC2790 Series 0.4 V 1.8 ms Push-Pull High Accuracy Supervisor - TSOT-23-6
SUPERVISOR WITH HIGH-ACCURACY, ULTRA-FAS; Threshold Voltage: 400mV; No. of Supervisors / Monitors: 1Monitors; Supply Voltage Min: 1.5V; Supply Voltage Max: 5.5V; Reset Type: Active-Low, Push-Pull; Digital IC Case: TSOT-23; No.