Littelfuse SMDJ48CA
SMDJ Series 6.5 W 58.9 V Bi-Directional Surface Mount TVS Diode - SMC
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Littelfuse SMDJ48CA.
Newark
Datasheet6 páginasHace 5 años
TME
Electro Sonic
Tendencia de 3 meses:
+13.33%
Modelos CAD
ORIGENeCADmCADARCHIVOS
Component Search Engine
SímboloFootprint
3DDescargar
Introduction Date2002-10-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Componentes relacionados
TVS DIODE 48VWM 77.4VC DO214AB / 77.4V Clamp 38.8A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMCJ)
LittelfuseSMDJ58CA
SMDJ Series 93.6 V 3000 W Surface Mount Bi-Directional TVS Diode - DO-214AB
LittelfuseSMDJ54CA
ESD protection diodes / TVS diodes; LITTELFUSE; SMDJ54CA; 87.1 V; 34.4 A; 54 V; 60 V - 66.3 V
LittelfuseSMDJ43CA
SMDJ Series 43 V 3000 W Surface Mount Bi-Directional TVS Diode - DO-214AB
BournsSMLJ40CA
Trans Voltage Suppressor Diode, 3000W, 40V V(RWM), Bidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AB
Diode TVS Single Bi-Directional 51V 3KW 2-Pin DO-214AB Plastic T/R
Descripciones
Descripciones de Littelfuse SMDJ48CA suministradas por sus distribuidores.
Tvs 3Kw 48V 5%bi Do-214Ab Tr13 Rohs/ T&r Rohs Compliant: Yes |Littelfuse SMDJ48CA
TVS Diodes & ESD Suppressors; SMDJ48CA; LITTELFUSE; 48 V; 77.4 V; 53.3 V; 56.1 V
38.8A 3kW 77.4V 53.3V Bidirectional 48V DO-214AB(SMCJ) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS
TVS DIODE, 3KW, 48V, BIDIR, DO-214AB; Product Range: SMDJ Series; TVS Polarity: Bidirectional; Reverse Stand-Off Voltage Vrwm: 48V; Clamping Voltage Vc Max: 77.4V; Diode Case Style: DO-214AB; No. of Pins: 2Pins; Breakdown Voltage Min: 53.3V; Breakdown Voltage Max: 58.9V; Peak Pulse Power Dissipation: 3kW; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: No SVHC (12-Jan-2017)