Yageo Group T110B335M050AT
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 3.3uF, Through Hole Mount
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Yageo Group T110B335M050AT.
Newark
Datasheet26 páginasHace 2 años
Datasheet26 páginasHace 12 años
Farnell
_legacy Avnet
Componentes alternativos
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
4
Capacitance
3.3 µF
3.3 µF
3.3 µF
Mount
Case/Package
Metal
Metal
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
3 Ω
Leakage Current
1.2 µA
1.2 µA
Dissipation Factor
4 %
Cadena de suministros
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.21.00.20
Introduction Date2005-10-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Componentes relacionados
Yageo GroupT110B335K050AS
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, 3.3uF, Through Hole Mount
Cap Tant Solid 3.3uF 35V 20% (4.7 X 12.04mm) Axial 125°C T/R
Yageo GroupT110B335K035AT
3.3UF SOLID MNO2 TANTALUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 35 V DC +/-10%, T110 SERIES
Yageo GroupT110B335K035AS
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 35V, 10% +Tol, 10% -Tol, 3.3uF, Through Hole Mount
Cap Tant Solid 3.3uF 35V 10% (4.7 X 12.04mm) Axial 125°C T/R
Cap Tant Solid 3.3uF 35V 10% (4.7 X 12.04mm) Axial 125°C Bulk
Descripciones
Descripciones de Yageo Group T110B335M050AT suministradas por sus distribuidores.
T110B335M050AT, YAGEO / KEMET ELECTRONICS
CAP, 3.3UF, 50V, TANT, AXIAL; Capacitance: 3.3µF; Voltage Rating: 50V; Product Range: T110 Series, MIL-PRF-39003; Capacitance Tolerance: ± 20%; Capacitor Terminals: Axial Leaded; Lead Spacing: -; Operating Temperature Min: -55°
Capacitor Tant, 3.3Uf, 50V, 3 Ohm, 0.2, Axial; Capacitance:3.3Μf; Voltage(Dc):50V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lead Spacing:-; Esr:3Ohm; Failure Rate:-; Ripple Current:-; Product Diameter:4.7Mm Rohs Compliant: Yes |Kemet T110B335M050AT