Yageo Group R60EI3470AA30K
Film Capacitor, Polyethylene Terephthalate, 100V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.47uF, Through Hole Mount
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Yageo Group R60EI3470AA30K.
IHS
Datasheet26 páginasHace 2 años
element14 APAC
Farnell
Componentes alternativos
Este componente
Componentes alternativos
Price @ 1000
Stock
7,441
Authorized Distributors
2
Capacitance
470 nF
470 nF
Dielectric
PET
PET
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
Tolerance
10 %
10 %
Termination
Height - Seated (Max)
Cadena de suministros
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2012-11-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Componentes relacionados
Yageo GroupR82EC3470Z370K
Film Capacitor, Polyester, 100V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.47uF, Through Hole Mount
Cap Film 0.47uF 100V PET 10% (7.3 X 4.5 X 9.5mm) Radial Wound 5mm 125C Automotive T/R
Cap Film 0.47uF 100V PET 10% (7.3 X 4.5 X 9.5mm) Radial Stacked 5mm 125C Automotive Bulk
Cap Film 0.47uF 100V PET 10% (10 X 5 X 10.5mm) Radial Stacked 7.5mm 125C Automotive Bulk
Yageo GroupR82EC3470DQ70K
Cap Film 0.47uF 100VDC/63VAC PET 10% 7.2 X 4.5 X 9.5mm RDL 5mm Ammo Pack
Descripciones
Descripciones de Yageo Group R60EI3470AA30K suministradas por sus distribuidores.
GENERAL PURPOSE METALLIZED POLYESTER FILM CAPACITOR
Radial film capacitor 63V 470nF 10%
CAP, 0.47µF, 100V, 10%, PET, RADIAL
60EI3470AA30K, YAGEO / KEMET ELECTRONICS
0,47 U 100V |Kemet R60EI3470AA30K
CAP, 0.47µF, 100V, 10%, PET, RADIAL; Capacitance: 0.47µF; Voltage Rating: 100V; Capacitor Dielectric Type: PET (Polyester); Capacitance Tolerance: ± 10%; Product Range: R60 Series; Capacitor Case Style: Radial Box; Capacitor T