Yageo Group R46KF210000N0K
Film Capacitor, Polypropylene, 560V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.01uF, Through Hole Mount
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Yageo Group R46KF210000N0K.
IHS
Datasheet19 páginasHace 3 años
Datasheet9 páginasHace 17 años
Farnell
Electro Sonic
TME
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
-1.74%
Stock
31,778
Authorized Distributors
6
Capacitance
10 nF
10 nF
10 nF
Voltage Rating (DC)
560 V
560 V
560 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Termination
Height - Seated (Max)
9.0932 mm
8.9916 mm
8.9916 mm
Cadena de suministros
Country of OriginBulgaria
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2007-02-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Componentes relacionados
Film Capacitor, Polypropylene, 630V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.01uF, Through Hole Mount
EMI SUPPRESSION CAPACITOR Film Capacitor, Polypropylene, 630V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.01uF, Through Hole Mount
Yageo GroupR463I21005001K
Yageo GroupR46KI21005001K
Yageo GroupR46KI21000001K
Film Capacitor, Polypropylene, 400V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.01uF, Through Hole Mount
Descripciones
Descripciones de Yageo Group R46KF210000N0K suministradas por sus distribuidores.
Radial FILM CAPACITOR R46 275V 10000pF ±10% 0.512Lx0.157W 13.00mmx4.00mm
Cap Film Suppression X2 0.01uF 560VDC/275VAC PP 10% (13 X 4 X 9mm) Radial Plastic Rectangular Can 10mm 125C Bag
CAP FILM 10000PF 10% 560VDC RAD
CAP, 0.01UF, X2, 275, RADIAL BOX;
10nF ¡À10% , 10mm 560V 275V 13mm*4mm*9.1mm
R46KF210000N0K, YAGEO / KEMET ELECTRONICS
0,01 U 275V |Kemet R46KF210000N0K
SUPPRESSION CAP, 0.01UF, CLASS X2, RAD; Capacitance:0.01µF; Suppression Class:X2; Product Range:R46 275V Series; Voltage Rating X:275V; Voltage Rating Y:-; Capacitor Dielectric Type:PP (Polypropylene); Capacitance Tolerance:± 10%; dv/dt Rating:500V/µs; Capacitor Case Style:Radial Box; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Operating Temperature Min:-40°C; Operating Temperature Max:110°C; Automotive Qualification Standard:-; SVHC:No SVHC (27-Jun-2018)