Idec AVLW49902D-R-24V
Switch Emergency Stop N.C. DPST Mushroom Button 10A 440VAC 220VDC 745.7VA Screw Panel Mount
Production
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Idec AVLW49902D-R-24V.
IHS
Datasheet43 páginasHace 8 años
Farnell
Master Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Sager Electronics
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
-3.23%
Cadena de suministros
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.50.90.35
Introduction Date2018-04-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Componentes relacionados
Emergency Stop Switch, DPST, 10A, 24VDC, Screw Terminal, Panel Mount
Pushbutton Switch, DPST, Latched, 10A, 24VDC, Screw Terminal, Panel Mount
Pushbutton Switch, DPST, Latched, 8A, 24VDC, Snap On Terminal, Panel Mount
Pushbutton Switch, SPST, Momentary, Screw Terminal, Panel Mount
Descripciones
Descripciones de Idec AVLW49902D-R-24V suministradas por sus distribuidores.
Pushbutton Switch, On-(on), Momentary, 13A, 125VDC, Solder Terminal, Panel Mount
Emergency Stop Switches / E-Stop Switches Emergency-Stop Illuminated 22mm PushLock-TurnRest 40mm Mushroom Red 2NC Full Voltage 24VAC/DC LED
SWITCH, EMERGENCY STOP, 2NC, 600VAC;Contacts:DPST-NC; Switch Operation:Pushlock Turn Reset; Contact Voltage AC Nom:600V; Contact Voltage DC Nom:220V; Contact Current Max:10A; Illumination Color:Red; Actuator Style:Round ;
Switch, Emergency Stop, 2Nc, 600Vac; Contacto, Configuración:Dpst-Nc; Interruptor, Operación:Pushlock Turn Reset; Contacto, Tensión Dc Nom:220V; Contacto, Tensión Ac Nom:600V; Contacto, Intensidad Max:10A; Ip:Ip65 |Idec AVLW49902D-R-24V