Fastron 1008AS-1R5K-01
General Purpose Inductor, 1.5uH, 10%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 1008
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Fastron 1008AS-1R5K-01.
IHS
Datasheet1 páginasHace 3 años
Electro Sonic
Master Electronics
Componentes alternativos
Price @ 1000
Stock
4,000
Authorized Distributors
3
Inductance
1.5 µH
1.5 µH
1.5 µH
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Current Rating
330 mA
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
2.3 Ω
2.3 Ω
2.3 Ω
Q Factor
35
Test Frequency
7.9 MHz
7.9 MHz
7.9 MHz
Cadena de suministros
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.4000
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 4 years ago)
Descripciones
Descripciones de Fastron 1008AS-1R5K-01 suministradas por sus distribuidores.
Wire-wound Ceramic RF Chip Inductor
Fastron
1008 WIREWOUND CER IND 1.5uH 10%
7.9MHz 200MHz(Typ) 330mA 35 1.5¦ÌH 2.3¦¸ ¡À10% 1008 2.9mm*2.8mm