Diodes Inc. ZXT10P20DE6TA
ZXT10P20DE6 Series PNP 20 V 2.5 A 1.1 W Silicon Switching Transistor - SOT-23-6
Production
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Diodes Inc. ZXT10P20DE6TA.
IHS
Datasheet7 páginasHace 11 años
Datasheet6 páginasHace 25 años
Farnell
Diodes Inc SCT
Future Electronics
iiiC
Cadena de suministros
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2000-09-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Componentes relacionados
Diodes Inc.ZXT10P40DE6TA
Power Bipolar Transistor, 2A I(C), 40V V(BR)CEO, 1-Element, PNP, Silicon, Plastic/Epoxy, 6 Pin
Diodes Inc.ZXT13P20DE6TA
Bipolar (BJT) Single Transistor, PNP, 20 V, 3.5 A, 1.7 W, SOT-26, Surface Mount
Diodes Inc.ZXTD6717E6TA
Trans GP BJT NPN/PNP 15V/12V 1.5A/1.25A 6-Pin SOT-23 T/R
onsemiFMB3906
Bipolar Transistors (BJT); FMB3906; ON SEMICONDUCTOR; PNP; 6; -40 V; -200 mA
onsemiFMB3946
Small Signal Bipolar Transistor, 0.2A I(C), 40V V(BR)CEO, 2-Element, NPN and PNP, Silicon
ROHMQST3TR
Small Signal Bipolar Transistor, 5A I(C), 30V V(BR)CEO, 1-Element, PNP, Silicon
Descripciones
Descripciones de Diodes Inc. ZXT10P20DE6TA suministradas por sus distribuidores.
Power Bipolar Transistor, 2.5A I(C), 20V V(BR)CEO, 1-Element, PNP, Silicon, Plastic/Epoxy, 6 Pin
Trans GP BJT PNP 20V 2.5A 1700mW 6-Pin SOT-23 T/R
350mV@ 150mA,2.5A PNP 1.7W 7V 100nA 20V 20V 2.5A SOT-26 3.1mm*1.8mm*1.3mm
TRANSISTOR, PNP, SOT23-6; Transistor Polarity:PNP; Collector Emitter Voltage V(br)ceo:20V; Power Dissipation Pd:1.1W; Transistor Case Style:SOT-23; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011); Collector Emitter Voltage Vces:1.05V; Continuous Collector Current Ic Max:2.5A; Current Ib:500mA; Current Ic Continuous a Max:-2.5A; Current Ic hFE:2A; Gain Bandwidth ft Min:150MHz; Gain Bandwidth ft Typ:180MHz; Hfe Min:150; No. of Transistors:1; Package / Case:SOT-23; Peak Current Icm:6A; Power Dissipation Pd:1.1W; Power Dissipation Ptot Max:1.1W; Termination Type:SMD; Transistor Type:Low Saturation (BISS); Voltage Vcbo:20V