Coilcraft 0805HT-R47TJLB
General Purpose Inductor, 0.47uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0805
Obsolete
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Coilcraft 0805HT-R47TJLB.
Coilcraft Direct
Newark
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
+0.00%
Stock
6,270
Authorized Distributors
2
Inductance
470 nH
470 nH
470 nH
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Current Rating
200 mA
DC Resistance (DCR)
3.1 Ω
3.1 Ω
3.1 Ω
Test Frequency
100 MHz
100 MHz
100 MHz
Cadena de suministros
Country of OriginMainland China, Vietnam
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2005-04-22
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-03-01
LTD Date2021-03-01
Componentes relacionados
Wurth Elektronik74476032C
50MHz 375MHz 250mA 30@100MHz 470nH 2.3¦¸ ¡À5% 0805 , 2.29mm*1.7mm*1.48mm
Wurth Elektronik744786247A
WE-MK, 470NH CERAMIC MULTILAYER SMD INDUCTOR, 0603A CASE, 250MHZ Q: 8 150MA 3.6O
Inductor RF Wirewound 0.47uH 5% 50MHz 33Q-Factor Ferrite 0.25A 1.76Ohm DCR 0805 T/R
General Purpose Inductor, 0.47uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 2015/0805
Inductor RF Wirewound 0.47uH 5% 50MHz 33Q-Factor Ceramic 0.25A 1.72Ohm DCR 0805 T/R
Wurth Elektronik744786243A
100MHz 280MHz 150mA 8@100MHz 430nH 3.4¦¸ ¡À5% 0603 1.6mm*800¦Ìm*950¦Ìm
Descripciones
Descripciones de Coilcraft 0805HT-R47TJLB suministradas por sus distribuidores.
RF inductor, ceramic core, 5% tol, SMT, RoHS
Surface Mount High Frequency Inductor, 0805HT Series, 470 nH, 5%, 0805 [2012 Metric], 610 MHz RoHS Compliant: Yes
INDUCTOR, 470NH, 5%, 610MHZ, RF, SMD; Inductance: 470nH; Product Range: 0805HT Series; DC Current Rating: 200mA; High Frequency Inductor Case: 0805 [2012 Metric]; Inductor Construction: Wirewound; DC Resistance Max: 3.1ohm; Inductance Tolerance: ± 5%; Self Resonant Frequency Min: 610MHz; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); Inductor Case Style: 0805 [2012 Metric]