Coilcraft 0603CS-R18XJLU
General Purpose Inductor, 0.18uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
Obsolete
Precio y existencias
DistributorSKUMinPkg
Summit Electronics0603CS-R18XJLUContacto
>1wk
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Coilcraft 0603CS-R18XJLU.
Coilcraft Direct
element14 APAC
Componentes alternativos
Este componente
Componentes alternativos
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
0
Inductance
180 nH
180 nH
Tolerance
5 %
5 %
Current Rating
240 mA
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
1.25 Ω
1.25 Ω
Q Factor
25
Test Frequency
100 MHz
100 MHz
Cadena de suministros
Country of OriginMainland China, Vietnam
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2002-12-10
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-03-01
LTD Date2021-03-01
Componentes relacionados
General Purpose Inductor, 0.18uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1608
Multilayer Inductor, 180 nH, 1.08 Ohm, ± 5%, 600 MHz, 250 mA, 0603 [1608 Metric]
TAIYO YUDENHK1608R18J-T
General Purpose Inductor, 0.18uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0603
General Purpose Inductor, 0.18uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0805
TAIYO YUDENHK1005R18J-T
Ind High Frequency Chip Multi-Layer 180nH 5% 100MHz 8Q-Factor Ceramic 200mA 0402 T/R
Descripciones
Descripciones de Coilcraft 0603CS-R18XJLU suministradas por sus distribuidores.
RF inductor, ceramic core, 5% tol, SMT, RoHS
INDUCTOR, RF, 180NH, 5%, 990MHZ, SMD; Product Range:Coilcraft - 0603CS Series; Inductance:0.18µH; Inductance Tolerance:± 5%; Self Resonant Frequency (Min):990MHz; DC Resistance Max:1.25ohm; Current Rating:240mA; Inductor Case Style:SMD; DC Current Rating:240mA; Q Factor:22; Q Test Frequency:1.7MHz