Coilcraft 0402AF-780XJLU
General Purpose Inductor, 0.078uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0402
Obsolete
Precio y existencias
DistributorSKUMinPkg
Farnell0402AF-780XJLU05Cut Tape
7h
Summit Electronics0402AF-780XJLUContacto
>1wk
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Coilcraft 0402AF-780XJLU.
IHS
Datasheet2 páginasHace 3 años
Coilcraft Direct
Newark
Componentes alternativos
Este componente
Componentes alternativos
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
1
Inductance
78 nH
78 nH
Tolerance
5 %
5 %
Current Rating
970 mA
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
130 mΩ
130 mΩ
Q Factor
Test Frequency
7.9 MHz
7.9 MHz
Cadena de suministros
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2006-03-02
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-03-01
LTD Date2021-03-01
Componentes relacionados
General Purpose Inductor, 0.072uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0402
General Purpose Inductor, 0.078uH, 5%, 1 Element, Ceramic-ferrite-Core, SMD, 0805
General Purpose Inductor, 0.083uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering, 1005/0402
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 0.085uH 5% 10MHz Ferrite 1.4A 0.06Ohm DCR 0603 T/R
Inductor RF Chip Multi-Layer 82nH 5% 100MHz 8Q-Factor Air 150mA 1.2Ohm DCR 0402 Paper T/R
Descripciones
Descripciones de Coilcraft 0402AF-780XJLU suministradas por sus distribuidores.
RF inductor, ceramic core, 5% tol, SMT, RoHS
INDUCTOR, 78NH, 5%, 1.6GHZ, RF, SMD
INDUCTOR, RF, 78NH, 5%, 1.6GHZ, SMD; Product Range:0402AF Series; Inductance:78nH; Inductance Tolerance: 5%; High Frequency Inductor Case:0402 [1005 Metric]; Self Resonant Frequency Min:1.6GHz; DC Resistance Max:0.13ohm; DC Current ;RoHS Compliant: Yes