Bourns SRR1240-391K
Ind Power Shielded Wirewound 390uH 10% 100KHz 12Q-Factor Ferrite 700mA T/R
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Bourns SRR1240-391K.
Electro Sonic
Datasheet3 páginasHace 7 años
element14 APAC
Farnell
Master Electronics
Tendencia de 3 meses:
-61.98%
Introduction Date2007-01-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Componentes relacionados
Inductor Power Shielded Wirewound 390uH 10% 1KHz 14Q-Factor Ferrite 0.8A 0.67Ohm DCR T/R
Inductor Power Unshielded Wirewound 390uH 10% 100KHz 12Q-Factor Ferrite 1A 0.6Ohm DCR T/R
General Purpose Inductor, 390uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 3939
General Purpose Inductor, 390uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 4039
General Purpose Inductor, 390uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 4747
Descripciones
Descripciones de Bourns SRR1240-391K suministradas por sus distribuidores.
Avnet Japan
General Purpose Inductor, 390uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 4949
100KHz 5MHz 650mA 700mA 12@796kHz 390¦ÌH 1.15¦¸ ¡À10% 1240 , 12.5mm*12.5mm*4.5mm
FIXED IND 390UH 700MA 1.15OHM SM
SRR1240 Nonstandard 0.492Lx0.492W 12.50mmx12.50mm 390muH
390uH ±10% 650mA SMD,12.5x12.5mm Power Inductors ROHS
Surface Mount Power Inductor, Srr1240 Series, 390 H, 10%, Shielded, 1.15 Ohm, 700 Ma Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRR1240-391K