Bourns 4606X-101-105
Res Thick Film NET 1M Ohm 2% 3/4W ¦100ppm/¦C BUS 6-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
Obsolete
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Bourns 4606X-101-105.
IHS
Datasheet2 páginasHace 19 años
Electro Sonic
Sierra IC
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
+0.00%
Componentes alternativos
Este componente
Componentes alternativos
Price @ 1000
Stock
18,303
Authorized Distributors
1
Resistance
1 MΩ
1 MΩ
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
SIP
6010
Number of Resistors
5
Tolerance
2 %
2 %
Power Per Element
200 mW
200 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Introduction Date1999-05-16
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2006-12-01
Componentes relacionados
Res Thick Film NET 1M Ohm 2% 0.63W ±100ppm/C BUS Conformal Coated 5-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
Res Thick Film NET 1M Ohm 2% 1.13W ±100ppm/C BUS Conformal Coated 9-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
Res Thick Film NET 1M Ohm 2% 1.25W ±100ppm/C BUS Conformal Coated 10-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
Descripciones
Descripciones de Bourns 4606X-101-105 suministradas por sus distribuidores.
Array/Network Resistor, Bussed, Metal Glaze/thick Film, 0.75W, 1000000ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
5 ±2% 1MΩ 200mW ±100ppm/℃ SIP-6 Resistor Networks, Arrays ROHS
Thick Film Resistor Network; Power Rating:750mW; Resistance:1Mohm; Resistance Tolerance:± 2%; No. of Elements:5; Series:4600X; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Resistor Element Material:Thick Film; Voltage Rating:100V ;RoHS Compliant: No