Bourns 4310R-102-330LF
Res Thick Film NET 33 Ohm 1 Ohm 1.25W ±250ppm/C ISOL Molded 10-Pin SIP Pin Thru-Hole
Production
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Bourns 4310R-102-330LF.
IHS
Datasheet3 páginasHace 6 años
Master Electronics
Farnell
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
+0.00%
Componentes alternativos
Este componente
Componentes alternativos
Price @ 1000
Stock
32,596
Authorized Distributors
6
Resistance
33 Ω
33 Ω
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
SIP
SIP
Number of Resistors
5
Tolerance
2 %
2 %
Power Per Element
300 mW
1.25 W
Temperature Coefficient
250 ppm/°C
250 ppm/°C
Cadena de suministros
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.50
Introduction Date1998-11-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descripciones
Descripciones de Bourns 4310R-102-330LF suministradas por sus distribuidores.
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 1.25W, 33ohm, 100V, 250ppm/Cel, Through Hole Mount, 9808
5 33Ω 300mW ±250ppm/℃ SIP-10 Resistor Networks, Arrays ROHS
RNET - THK FILM MOLD SIP | Bourns 4310R-102-330LF
RESISTOR, NETWORK, SIP, 33R; Resistance:33ohm; Resistance Tolerance:± 2%; Power Rating:1.25W; Voltage Rating:100V; Temperature Coefficient:± 250ppm/°C; No. of Elements:5; Resistor Case Style:SIP; Resistor Terminals:Radial Leaded; Resistor Mounting:Through Hole; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011)