Bourns 4308R-102-681LF
Res Thick Film NET 680 Ohm 2% 1W ±100ppm/C ISOL Molded 8-Pin SIP Pin Thru-Hole
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Bourns 4308R-102-681LF.
IHS
Datasheet3 páginasHace 6 años
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
Farnell
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
+0.00%
Componentes alternativos
Este componente
Stock
37,902
Resistance
680 Ω
680 Ω
Tolerance
2 %
2 %
Power Per Element
300 mW
1 W
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Cadena de suministros
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Componentes relacionados
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.75W, 680ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount, 6010
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 1.25W, 680ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 1.25W, 680ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount, 9808
CTS Components77083681P
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/Thick Film, 1.1W, 680ohm, 50V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
CTS Components77063681P
Res Thick Film NET 680 Ohm 2% 0.8W ±100ppm/C ISOL Conformal Coated 6-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
Descripciones
Descripciones de Bourns 4308R-102-681LF suministradas por sus distribuidores.
4300R ARRAY/NETWORK RESISTOR 8-SIP Resistor Network/Array ±2% ±100ppm/C 680Ohm 1W
Resistor,680 ohms,1 W,2 %,100 V (Max.),100 ppm/ DegC | Bourns 4308R-102-681LF
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 1W, 680ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount, 7808
RESISTOR, NETWORK, SIP, 680R; Resistance:680ohm; Resistance Tolerance:± 2%; Power Rating:1W; Voltage Rating:100V; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; No. of Elements:4; Resistor Case Style:SIP; Resistor Terminals:Radial Leaded; Resistor Mounting:Through Hole; SVHC:No SVHC (19-Dec-2011)
Resistance:680Ohm; Network Circuit Type:Isolated; No. Of Resistors:4Resistors; Resistor Case/Package:Sip; Resistance Tolerance:± 2%; Voltage Rating:100V; Power Rating Per Resistor:300Mw; Temperature Coefficient:± 100Ppm/°C Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. 4308R-102-681LF.