Amphenol Communications Solutions 65801-012LF
FFC / FPC Board Connector, Planar, 2.54 mm, 12 Contacts, Receptacle, FCI Clincher, IDC / IDT
Production
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
JRH Electronics
Datasheet7 páginasHace 14 años
element14 APAC
Electro Sonic
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
+1.45%
Cadena de suministros
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date1999-10-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Componentes relacionados
Amphenol Communications Solutions65801-010LF
CONN FFC FPC RCPT 10POS 2.54MM / 10 Position FFC, FPC Connector Receptacle 0.100" (2.54mm) Free Hanging (In-Line)
Amphenol Communications Solutions65801-009LF
Clincher™ Flex Connectors, Receptacle Assembly, Single Row, 9 Positions, 2.54mm (.100in) Pitch.
Conn FFC/FPC Connector RCP 10 POS 2.54mm IDT ST Cable Mount Clincher™ Tray
Sl Ffc/Fpc Opt G Female Tin 10Ckt Rohs Compliant: Yes |Molex 15-38-8100
Descripciones
Descripciones de Amphenol Communications Solutions 65801-012LF suministradas por sus distribuidores.
12P 2.54mm P=2.54mm FFC, FPC (Flat Flexible) Connector Assemblies ROHS
CONN FFC FPC RCPT 12POS 2.54MM / 12 Position FFC, FPC Connector Receptacle 0.100" (2.54mm) Free Hanging (In-Line)
Clincher™ Flex Connectors, Receptacle Assembly, Single Row, 12 Positions, 2.54mm (.100in) Pitch.
CLINCHER RECEPTACLE ASS-65801-012LF | Amphenol FCI (Amphenol CS) 65801012LF
FFC/FPC Connector, 12 Contact(s), 1 Row(s), Female, 0.1 inch Pitch, IDC Terminal, Locking, Blue Insulator, Receptacle
CONN RCPT 12POS 2.54MM VERT TIN