Yageo Group YC124-JR-072K2L
Array Chip Resistor Thick Film 2.2kOhm 5% ISOL Molded 8-Pin 0804 Convex Paper T/R
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Yageo Group YC124-JR-072K2L herunter.
IHS
Datasheet13 SeitenVor 2 Jahren
Farnell
Newark
Future Electronics
TME
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-72.20%
SnapEDA
Fußabdruck
Herunterladen
Ultra Librarian
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
12,091
Authorized Distributors
6
Resistance
2.2 kΩ
2.2 kΩ
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Molded
Number of Resistors
4
Tolerance
5 %
5 %
Power Per Element
62.5 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Verwandte Teile
CTS Components741X083222JP
Res Thick Film Array 2.2K Ohm 5% 1/4W ±200ppm/°C ISOL Molded 8-Pin 0804
PanasonicEXB-38V222JV
Res Thick Film Array 2.2K Ohm 5% ±200ppm/°C ISOL Molded 8-Pin 1206(4 X 0603) Convex SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film Array 2.2K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C ISOL 8-Pin 1206(4 X 0603) Convex SMD T/R
PanasonicEXB-28V222JX
Resistor Network/Array 4 Isolated 2.2k Ohm 5% 62.5mW Power Per Element 200ppm 0804
PanasonicEXB-V8V222JV
Resistor, ccav Array,0603X4, 2K2 5% Rohs Compliant: Yes |Panasonic EXBV8V222JV
Res Thick Film Array 2.2K Ohm 5% ISOL Molded 8-Pin 1206 Concave SMD Paper T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von Yageo Group YC124-JR-072K2L, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Avnet Japan
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 2200ohm, 25V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0408
4 ±5% 2.2kΩ 62.5mW ±200ppm/℃ 0402x4 Resistor Networks, Arrays ROHS
Resistor Arrays and Networks; YAGEO; YC124-JR-072K2L; 8; 4; 2.2 kOhm; 5 %
RESISTOR ARRAY, ARV341 0804 2K2; Resistance:2.2kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:63mW; Voltage Rating:50V; Temperature Coefficient:± 300ppm/°C; No. of Elements:4; Resistor Case Style:0804; Resistor Mounting:SMD; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011); Climatic Category:55/125/56; External Depth:0.5mm; External Length / Height:2mm; External Width:1mm; Full Power Rating Temperature:70°C; No. of Pins:2; Operating Temperature Max:125°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Package / Case:0804; Power Rating per Element:0.063W; Reel Quantity:10000; Resistor Element Material:Thick Film Array; Series:ARV; Temperature Coeff. +:300ppm/°C; Temperature Coeff. -:300ppm/°C; Termination Type:SMD; Tolerance +:5%; Tolerance -:5%; Voltage Rating V AC:50V; Voltage Rating V DC:50V