Yageo Group RC2512FK-0791RL
1W Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 91Ω 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Yageo Group RC2512FK-0791RL herunter.
Newark
Datasheet11 SeitenVor 2 Jahren
Upverter
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+1634%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
EE Concierge
SymbolFußabdruck
Beim Herunterladen der CAD-Modelle wird die Partner-Website in einem neuen Tab geöffnet.
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
91 Ω
91 Ω
91 Ω
Case/Package
2512
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
1 W
1 W
1 W
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Lieferkette
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2008-07-18
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Verwandte Teile
PanasonicERJ-U1TF91R0U
Res Thick Film 2512 91 Ohm 1% 1W ±100ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC2512JK-07100RL
1W Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±5% 100Ω 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAC2512FK-0791RL
Res Thick Film 2512 91 Ohm 1% 1W ±100ppm/C Epoxy Pad SMD Automotive T/R
1W Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 100Ω 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 2512 86.6 Ohm 1% 1W ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupAC2512FK-07100RL
Res Thick Film 2512 100 Ohm 1% 1W ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von Yageo Group RC2512FK-0791RL, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 91ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2512
2512 (6432Metric) FIXED RESISTOR RC 0.250Lx0.122W 6.35mmx3.10mm 1W 91Ohm ±100ppm/C
Thick Film Resistors - SMD 91Ohms 1W 2512 1%
Res, 91R, 1%, 1W, Thick Film, 2512; Resistance:91Ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:1W; Resistor Case/Package:2512 [6432 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Product Range:Rc_L Series Rohs Compliant: Yes |Yageo RC2512FK-0791RL