Yageo Group RC2010JK-078R2L
Res Thick Film 2010 8.2 Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Yageo Group RC2010JK-078R2L herunter.
Newark
Datasheet11 SeitenVor 2 Jahren
Future Electronics
Burklin Elektronik
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+6.16%
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
11,235
Authorized Distributors
6
Resistance
8.2 Ω
8.2 Ω
Case/Package
2010
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
750 mW
750 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Lieferkette
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
Res Thick Film 2010 8.2 Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.75W, 7.5ohm, 400V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 2010
Res Thick Film 2010 7.5 Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-12ZYJ8R2U
Res Thick Film 2010 8.2 Ohm 5% 0.75W(3/4W) -100ppm/C to 600ppm/C Molded SMD Embossed T/R
Res Thick Film 2010 7.5 Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±500ppm/C Epoxy Resin Pad SMD Automotive T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von Yageo Group RC2010JK-078R2L, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
RC Series 2010 0.75 W 8.2 Ohm ±5% ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
RC FIXED RESISTOR 2010 (5025Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 8.2Ohm 0.75W 3/4W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.75W, 8.2ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 2010
Res, 8R2, 5%, 0.75W, Thick Film, 2010; Resistance:8.2Ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:750Mw; Resistor Case/Package:2010 [5025 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Voltage Rating:200V Rohs Compliant: Yes |Yageo RC2010JK-078R2L