Yageo Group RC2010FK-074K7L
Res Thick Film 2010 4.7K Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Yageo Group RC2010FK-074K7L herunter.
IHS
Datasheet11 SeitenVor 2 Jahren
Upverter
element14 APAC
Future Electronics
Newark
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-8.41%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
Component Search Engine
SymbolFußabdruck
3DHerunterladen
EE Concierge
SymbolFußabdruck
SnapEDA
3DHerunterladen
Beim Herunterladen der CAD-Modelle wird die Partner-Website in einem neuen Tab geöffnet.
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
22,386
Authorized Distributors
6
Resistance
4.7 kΩ
4.7 kΩ
4.7 kΩ
Case/Package
2010
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
750 mW
750 mW
750 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Lieferkette
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2004-10-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
Res Thick Film 2010 4.7K Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.75W, 4420ohm, 400V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2010
PanasonicERJ-12SF5111U
Res Thick Film 2010 5.11K Ohm 1% 0.75W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.75W, 4750ohm, 400V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2010
PanasonicERJ-12SF4871U
Res Thick Film 2010 4.87K Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Res Thick Film 2010 4.64K Ohm 1% 0.75W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von Yageo Group RC2010FK-074K7L, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
750mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 4.7kΩ 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.75W, 4700ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2010
2010 (5025Metric) FIXED RESISTOR RC 0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm 0.75W 3/4W 4.7kOhm ±100ppm/C
RC Series 2010 0.75 W 4.7 kOhm ±1 % ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Thick Film Resistors - SMD 4.7 kOhms 750 mW 2010 1%
RESISTOR, PRC111 2010 4K7; Resistance:4.7kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:500mW; Voltage Rating:200V; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:2010; Resistor Mounting:SMD; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011); Climatic Category:55/125/56; External Depth:0.55mm; External Length / Height:5mm; External Width:2.5mm; Full Power Rating Temperature:70°C; No. of Pins:2; Operating Temperature Max:125°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Package / Case:2010; Reel Quantity:4000; Series:PRC111; Temperature Coeff. +:100ppm/°C; Temperature Coeff. -:100ppm/°C; Termination Type:SMD; Tolerance +:1%; Tolerance -:1%; Voltage Rating V AC:200V; Voltage Rating V DC:200V