Yageo Group RC2010FK-0747RL
Res Thick Film 2010 47 Ohm 1% 3/4W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Embossed T/R
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Yageo Group RC2010FK-0747RL herunter.
Newark
Datasheet11 SeitenVor 2 Jahren
Datasheet8 SeitenVor 17 Jahren
Upverter
element14 APAC
JRH Electronics
element14
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-34.26%
SymbolFußabdruck
SnapEDA
SymbolFußabdruck
3DHerunterladen
Beim Herunterladen der CAD-Modelle wird die Partner-Website in einem neuen Tab geöffnet.
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
58,628
Authorized Distributors
6
Resistance
47 Ω
47 Ω
47 Ω
Case/Package
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
750 mW
750 mW
750 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Lieferkette
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
Res Thick Film 2010 47 Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERJ-12SF51R1U
Res Thick Film 2010 51.1 Ohm 1% 0.75W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
PanasonicERJ-12SF46R4U
Res Thick Film 2010 46.4 Ohm 1% 0.75W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Res Thick Film 2010 47.5 Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-12SF49R9U
Res Thick Film 2010 49.9 Ohm 1% 0.75W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von Yageo Group RC2010FK-0747RL, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Avnet Japan
750mW Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 47Ω 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
RC FIXED RESISTOR 2010 (5025Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 47Ohm 0.75W 3/4W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.75W, 47ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2010
47 Ohms ±1% 0.75W, 3/4W chip resistor in a 2010 (5025 Metric) package with moisture-resistant thick film construction.
RESISTOR, THICK FILM, 47OHM, 750mW, 1%; Resistance:47ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:500mW; Voltage Rating:200V; Series:PRC111; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film ;RoHS Compliant: Yes
RESISTOR, PRC111 2010 47R; Resistance:47ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:500mW; Voltage Rating:200V; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:2010; Resistor Mounting:SMD; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011); Climatic Category:55/125/56; External Depth:0.55mm; External Length / Height:5mm; External Width:2.5mm; Full Power Rating Temperature:70°C; No. of Pins:2; Operating Temperature Max:125°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Package / Case:2010; Reel Quantity:4000; Series:PRC111; Temperature Coeff. +:100ppm/°C; Temperature Coeff. -:100ppm/°C; Termination Type:SMD; Tolerance +:1%; Tolerance -:1%; Voltage Rating V AC:200V; Voltage Rating V DC:200V