Yageo Group RC1206FR-0773R2L
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 73.2Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Yageo Group RC1206FR-0773R2L herunter.
3-Monats-Trend:
-23.38%
Resistance
73.2 Ω
73.2 Ω
73.2 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Verwandte Teile
Res Thick Film 1206 73.2 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ8ENF73R2V
PanasonicERJ-8ENF68R1V
Res Thick Film 1206 68.1 Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 75ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Res Thick Film 1206 68 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/°C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Beschreibungen
Beschreibungen von Yageo Group RC1206FR-0773R2L, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Res Thick Film 1206 73.2 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
RC Series 1206 0.25 W 73.2 Ohm ±1% ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
RC FIXED RESISTOR 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 73.2Ohm 0.25W 1/4W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 73.2ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206