Yageo Group RC1206FR-07604RL
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 604Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Yageo Group RC1206FR-07604RL herunter.
Newark
TME
DigiKey
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-2.55%
SymbolFußabdruck
SnapEDA
Resistance
604 Ω
604 Ω
604 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Verwandte Teile
PanasonicERJ8ENF6040V
Res Thick Film 1206 604 Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 604ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Yageo GroupAC1206FR-07604RL
Res Thick Film 1206 604 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 1206 562 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 1206 620 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von Yageo Group RC1206FR-07604RL, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Res Thick Film 1206 604 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
RC Series 1206 0.25 W 604 Ohm ±1% ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 604ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR RC 0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm 0.25W 1/4W 604Ohm ±100ppm/C
Thick Film Resistors - SMD 604 Ohms 250 mW 1206 1%
RES, 604R, 1%, 0.25W, THICK FILM, 1206; Resistance:604ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:250mW; Resistor Case / Package:1206 ^3216 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Voltage