Yageo Group RC1206FR-0743RL
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 43Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Yageo Group RC1206FR-0743RL herunter.
Upverter
Newark
TME
3-Monats-Trend:
-25.45%
Resistance
43 Ω
43 Ω
43 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Lieferkette
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
Yageo GroupAC1206FR-0743RL
Res Thick Film 1206 43 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ8ENF43R0V
Yageo GroupAC1206FR-0747RL
Res Thick Film 1206 47 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 1206 39 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von Yageo Group RC1206FR-0743RL, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Res Thick Film 1206 43 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
RC Series 1206 0.25 W 43 Ohm ±1% ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
RC FIXED RESISTOR 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 43Ohm 0.25W 1/4W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 43ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Thick Film Resistors - SMD 43 Ohms 250 mW 1206 1%
RES, 43R, 0.25W, 200V, THICK FILM, 1206; Resistance:43ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:250mW; Resistor Case / Package:1206 [3216 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Voltage Rating:200V RoHS Compliant: Yes