Yageo Group RC1206FR-072R74L
250mW Thick Film Resistors 200V ±1% ±200ppm/℃ 2.74Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Yageo Group RC1206FR-072R74L herunter.
Future Electronics
TME
DigiKey
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-3.99%
Resistance
2.74 Ω
2.74 Ω
2.74 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Lieferkette
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2004-09-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
Res Thick Film 1206 2.74 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 1206 2.49 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 2.67ohm, 200V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Res Thick Film 1206 3.01 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
THICK FILM RESISTOR CHIP, 3 OHM 250mW, 1%
Beschreibungen
Beschreibungen von Yageo Group RC1206FR-072R74L, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Res Thick Film 1206 2.74 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
RC Series 1206 0.25 W 2.74 Ohm ±1% ±200 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
RC FIXED RESISTOR 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±1% ±200ppm/C 2.74Ohm 0.25W 1/4W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 2.74ohm, 200V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Thick Film Resistors - SMD 2.74 Ohms 250 mW 1206 1%