Yageo Group RC0805FR-078M2L
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±1% 8.2MΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Yageo Group RC0805FR-078M2L herunter.
IHS
Datasheet11 SeitenVor 2 Jahren
Upverter
element14 APAC
3-Monats-Trend:
-15.28%
SymbolFußabdruck
SnapEDA
Resistance
8.2 MΩ
8.2 MΩ
8.2 MΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Verwandte Teile
Res Thick Film 0805 8.2M Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD Paper T/R
Res Thick Film 0805 8.25M Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Res Thick Film 0805 7.5M Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±400ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0805 8.25M Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±400ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von Yageo Group RC0805FR-078M2L, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Res Thick Film 0805 8.2M Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
RC FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 8.2MOhm 0.125W 1/8W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 8200000ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
RC Series 0805 0.125 W 8.2 MOhm ±1 % ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Thick Film Resistors - SMD 8.2 MOhms 125 mW 0805 1%
RESISTOR, RC12H 0805 8M2; Resistance:8.2Mohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:125mW; Voltage Rating:150V; Temperature Coefficient:± 250ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:0805; Resistor Mounting:SMD; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011); External Depth:0.55mm; External Length / Height:2mm; External Width:1.25mm; Full Power Rating Temperature:70°C; Lead Spacing:0.4mm; No. of Pins:2; Operating Temperature Max:155°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +155°C; Package / Case:0805; Reel Quantity:5000; Series:RC12H; Temperature Coeff. +:250ppm/°C; Temperature Coeff. -:250ppm/°C; Termination Type:SMD; Tolerance +:1%; Tolerance -:1%; Voltage Rating V DC:150V