Yageo Group KNP100JT-52-100R
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 100ohm, 10V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Yageo Group KNP100JT-52-100R herunter.
IHS
Datasheet22 SeitenVor 3 Jahren
Future Electronics
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-53.87%
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
68,406
Authorized Distributors
4
Resistance
100 Ω
100 Ω
Mount
Through Hole
Case/Package
Conformal
Axial
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
1 W
1 W
Composition
Wirewound
Wirewound
Temperature Coefficient
300 ppm/°C
300 ppm/°C
Lieferkette
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2010-12-31
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 100ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity1-1625885-2
ROX Neohm FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% ±350ppm/C 100Ohm 1W