Yageo Group FMP100JR-52-68R
Ultra Miniature Style Metal Film Resistor 68Ohm 1W 5% Axial T/R
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Yageo Group FMP100JR-52-68R herunter.
Newark
Datasheet16 SeitenVor 2 Jahren
Future Electronics
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-30.04%
Lieferkette
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2023-09-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 months ago)
Verwandte Teile
Stackpole ElectronicsRNF12JTD68R0
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 68ohm, 350V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 68ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP6-1879350-1
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 68ohm, 350V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Res Metal Film 68Ohm 5% 1/2W ±100ppm/K Conformal Axial T/R
TE Connectivity / AMP5-1879352-7
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 68ohm, 500V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityCFR16J68R
Fixed Resistor, Thin Film, 0.25W, 68ohm, 200V, 5% +/-Tol, -1200, 0ppm/Cel, Through Hole Mount
Beschreibungen
Beschreibungen von Yageo Group FMP100JR-52-68R, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 68ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
FMP Series 68 O 1 W ±5% ±100 ppm/°C Axial Metal Film Resistor
Axial FIXED RESISTOR FMP 0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm 68Ohm ±5%
Res Metal Film 68 Ohm 5% 1W ±50ppm/C Conformal Coated AXL T/R
Res, 68R, 1W, Axial, Metal Film; Resistance:68Ohm; Product Range:Fmp Series; Power Rating:1W; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Case/Package:Axial Leaded; Voltage Rating:350V; Resistor Technology:Metal Film; Product Length:6.3Mm Rohs Compliant: Yes |Yageo FMP100JR-52-68R