Yageo Group FMP100JR-52-470K
Ultra Miniature Style Metal Film Resistor 470kOhm 1W 5% Axial T/R
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Yageo Group FMP100JR-52-470K herunter.
Newark
Datasheet16 SeitenVor 2 Jahren
Future Electronics
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-4.37%
Lieferkette
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2023-09-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
Stackpole ElectronicsRNF14JTD470K
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 470000ohm, 250V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 470000ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP5-1879351-4
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 470000ohm, 350V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 510000ohm, 350V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 510000ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP5-1879353-0
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 470000ohm, 500V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Beschreibungen
Beschreibungen von Yageo Group FMP100JR-52-470K, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 470000ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Metal Film Resistors - Through Hole 470 kOhms 1 W 5 % Axial
Axial FIXED RESISTOR FMP 0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm 1W 470kOhm 100ppm/C
Res Metal Film 470K Ohm 5% 1W ±50ppm/C Conformal Coated AXL
Res, 470K, 1W, Axial, Metal Film; Resistance:470Kohm; Product Range:Fmp Series; Power Rating:1W; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Case/Package:Axial Leaded; Voltage Rating:350V; Resistor Technology:Metal Film; Product Width:- Rohs Compliant: Yes |Yageo FMP100JR-52-470K