Yageo Group CC0805JRNPOBBN101
500V 100pF NP0 ±5% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Yageo Group CC0805JRNPOBBN101 herunter.
IHS
Datasheet21 SeitenVor 2 Jahren
Newark
Farnell
element14 APAC
Future Electronics
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-37.10%
Lieferkette
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Verwandte Teile
CAP CER 100PF 450V C0G 0805 / 100 pF ±5% 450V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
450V 100pF C0G 卤5% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
50V 100pF C0G ±5% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
0805 100 pF 100 V ±5% Tolerance C0G SMT Multilayer Ceramic Capacitor
0805 100 pF 50 V ±5% Tolerance C0G SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Samsung Electro-MechanicsCL21C101JC61PNC
100V 100pF C0G 卤5% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Beschreibungen
Beschreibungen von Yageo Group CC0805JRNPOBBN101, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
0805 100 pF 500 V ±5 % Tolerance NP0 SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Ceramic Capacitor, Ceramic, 500V, 5% +Tol, 5% -Tol, NPO, 30ppm/Cel TC, 0.0001uF, Surface Mount, 0805
Cap Ceramic 100pF 500V C0G 5% Pad SMD 0805 125C Automotive T/R
Chip Capacitor (MLCC) 0805 100pF ±5% 500V C0G(NP0)
MLCC, 0805, 100PF, 500V, NP0, 5%; Product Range:YAGEO - CC Series; Capacitance:100pF; Capacitance Tolerance:± 5%; Dielectric Characteristic:C0G / NP0; Voltage Rating:500V; Capacitor Case Style:0805 [2012 Metric]; Operating ;RoHS Compliant: Yes
MLCC, 0805, 100PF, 500V, NP0, 5%; Dielectric Characteristic:C0G / NP0; Capacitance:100pF; Capacitance Tolerance:± 5%; Voltage Rating:500V dc; Temperature Coefficient:± 30ppm/°C; Series:2238970; Capacitor Case Style:0805; No. of Pins:2; Mounting Type:SMD; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; SVHC:No SVHC; Application:Standard; Capacitor Dielectric Type:Multilayer Ceramic; Case Style:0805; Max Operating Temperature:125°C; Min Temperature Operating:-55°C; Terminal Type:Surface Mount (SMD, SMT); Termination Type:SMD; Tolerance, +:5%; Tolerance, -:5%; Voltage Rating DC:500V