Yageo Group AF0805FR-075K11L
Anti-Sulfurated Chip Resistor Thick Film 0805 5.11kOhm 1% Paper T/R
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Yageo Group AF0805FR-075K11L herunter.
Upverter
Future Electronics
Authorized Distributors
3
Resistance
5.11 kΩ
5.11 kΩ
5.11 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Lieferkette
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Verwandte Teile
PanasonicERJ6ENF5111V
Resistor Thick Film 0805 5.11k Ohm 1% 1/8 Watt ±100ppm °C Surface Mount Punched Carrier Tape and Reel
Yageo GroupRC0805FR-075K11L
Res Thick Film 0805 5.11K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0805 5.11K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0805 5.11K Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
PanasonicERJ6ENF4701V
Res Thick Film 0805 4.7K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0805 4.99K Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von Yageo Group AF0805FR-075K11L, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 5110ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
RES SMD 5.11K OHM 1% 1/8W 0805
Thick Film Resistors - SMD 5.11kOhms 1/8W 0805 1% AEC-Q200
AF Series 0805 5.11 kO ±1% 0.125 W ±100 ppm/°C Anti-Sulfurated Chip Resistor