Yageo Group AF0402JR-0727RL
Anti-Sulfurated Chip Resistor Thick Film 0402 27Ohm 5% Paper T/R
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Yageo Group AF0402JR-0727RL herunter.
IHS
Datasheet11 SeitenVor 2 Jahren
Upverter
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
37,488
Authorized Distributors
2
Resistance
27 Ω
27 Ω
27 Ω
Case/Package
0402
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
62.5 mW
62.5 mW
62.5 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Lieferkette
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Verwandte Teile
Yageo GroupRC0402JR-0727RL
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±5% 27Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res General Purpose Thick Film 0402 27 Ohm 5% 1/16W ±100ppm/°C Ceramic Paper T/R
PanasonicERJ-2GEJ270X
Res Thick Film 0402 27 Ohm 5% 1/10W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 0402 27 Ohm 5% 1/16W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Res Thick Film 0402 27 Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC0402FR-0727RL
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±1% 27Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Beschreibungen
Beschreibungen von Yageo Group AF0402JR-0727RL, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 27ohm, 50V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Thick Film Resistors - SMD 27Ohms 1/16W 0402 5% AEC-Q200