Yageo Group AF0402FR-0739K2L
Anti-Sulfurated Chip Resistor Thick Film 0402 39.2kOhm 1% Paper T/R
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Yageo Group AF0402FR-0739K2L herunter.
Upverter
Future Electronics
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+75.00%
Authorized Distributors
6
Resistance
39.2 kΩ
39.2 kΩ
39.2 kΩ
Case/Package
0402
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
62.5 mW
62.5 mW
62.5 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Lieferkette
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2012-05-08
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Verwandte Teile
Yageo GroupRC0402FR-0739K2L
Res Thick Film 0402 39.2K Ohm 1% 1/16W ±100ppm/°C Molded SMD Paper T/R
MCR FIXED RESISTOR 0402 (1005Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 39.2kOhm 0.063W 1/16W
Yageo GroupAC0402FR-0743KL
Res Thick Film 0402 43K Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0402FR-0736KL
General Purpose Chip Resistor Thick Film 0402 36kOhm 1% Paper T/R
TE ConnectivityCRG0402F36K
Res Thick Film 0402 36K Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
TE ConnectivityCRG0402F39K
Res Thick Film 0402 39K Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von Yageo Group AF0402FR-0739K2L, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
AF FIXED RESISTOR 0402 (1005Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 39.2kOhm 0.063W 1/16W
Res Thick Film 0402 39.2K Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
AF Series 0402 39.2 kOhm 0.0625 W ±1 % ±100 ppm/°C SMT Thick Film Resistor
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 39200ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
RES SMD 39.2K OHM 1% 1/16W 0402
Thick Film Resistors - SMD 39.2kOhms 1/16W 0402 1% AEC-Q200
Res, 39K2, 1%, 0.063W, Thick Film, 0402; Resistance:39.2Kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:63Mw; Resistor Case/Package:0402 [1005 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:Sulfur Resistant Rohs Compliant: Yes |Yageo AF0402FR-0739K2L