Yageo Group AF0402FR-072K05L
Anti-Sulfurated Chip Resistor Thick Film 0402 2.05kOhm 1% Paper T/R
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Yageo Group AF0402FR-072K05L herunter.
IHS
Datasheet11 SeitenVor 2 Jahren
Upverter
Future Electronics
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+59.26%
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
95,846
Authorized Distributors
6
Resistance
2.05 kΩ
2.05 kΩ
2.05 kΩ
Case/Package
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
62.5 mW
62.5 mW
62.5 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Lieferkette
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Verwandte Teile
Res Thick Film 0402 2.05K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0402FR-072K05L
RC Series 0402 0.063 W 2.05 kOhm ±1% ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Res Thick Film 0402 2.2K Ohm 1% 1/16W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.063W, 2000ohm, 50V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0402
Yageo GroupRC0402FR-072KL
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±1% 2kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC0402FR-072K2L
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±1% 2.2kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Beschreibungen
Beschreibungen von Yageo Group AF0402FR-072K05L, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
AF FIXED RESISTOR 0402 (1005Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 2.05kOhm 0.063W 1/16W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 2050ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
AF Series 0402 2.05 kO ±1% ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Thick Film Resistors - SMD 0402 1% 2050ohm 100 PPM -55C to 155C
RES SMD 2.05K OHM 1% 1/16W 0402
Thick Film Resistors - SMD 2.05kOhms 1/16W 0402 1% AEC-Q200
Res, 2K05, 1%, 0.063W, Thick Film, 0402; Resistance:2.05Kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:63Mw; Resistor Case/Package:0402 [1005 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:Sulfur Resistant Rohs Compliant: Yes |Yageo AF0402FR-072K05L