Yageo Group AC2512JK-07620RL
1W Thick Film Resistors 500V ±5% ±100ppm/℃ 620Ω 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Yageo Group AC2512JK-07620RL herunter.
Upverter
Newark
ODG (Origin Data Global)
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+24.67%
Resistance
620 Ω
620 Ω
620 Ω
Case/Package
2512
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
1 W
1 W
1 W
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Lieferkette
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2012-04-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Verwandte Teile
Yageo GroupRC2512JK-07620RL
Res, 620R, 5%, 1W, Thick Film, Smd Rohs Compliant: Yes |Yageo RC2512JK-07620RL
Yageo GroupRC2512JK-07560RL
1W Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±5% 560Ω 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
RC Series 2512 1 W 680 Ohm ±5% ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
TE Connectivity / AMP6-1879501-7
Res Thick Film 2512 560 Ohm 5% 2W ±100ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERJ-1TYJ621U
ERJ Series 2512 620 Ohm 1 W ±5 % ±200 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 620ohm, 500V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 2512
Beschreibungen
Beschreibungen von Yageo Group AC2512JK-07620RL, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 620ohm, 200V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 2512
Chip Resistor Automotive Grade Thick Film 2512 620Ohm 5% Emboss T/R
AC FIXED RESISTOR 2512 (6432Metric) Chip Resistor ±5% ±100ppm/C 620Ohm 1W
Thick Film Resistors - SMD 620Ohms 1W 2512 5% AEC-Q200
Res, 620R, 5%, 1W, Thick Film, 2512; Resistance:620Ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:1W; Resistor Case/Package:2512 [6432 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Product Range:Ac Series Rohs Compliant: Yes |Yageo AC2512JK-07620RL