Yageo Group AC2512JK-07360RL
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 360ohm, 200V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 2512
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Yageo Group AC2512JK-07360RL herunter.
Upverter
Farnell
Stock
100
Authorized Distributors
4
Resistance
360 Ω
360 Ω
360 Ω
Case/Package
2512
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
1 W
1 W
1 W
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Verwandte Teile
Yageo GroupRC2512JK-07360RL
1W Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±5% 360Ω 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC2512JK-07330RL
Res Thick Film 2512 330 Ohm 5% 1W ±100ppm/C Pad SMD T/R
1W Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±5% 390Ω 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
TE ConnectivityCRGH2512J390R
390 Ohms ±5% 2W Chip Resistor 2512 (6432 Metric) Thick Film
TE ConnectivityCRGH2512J390R
PanasonicERJ-1TYJ361U
Res Thick Film 2512 360 Ohm 5% 1W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Embossed Carrier T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von Yageo Group AC2512JK-07360RL, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Chip Resistor Automotive Grade Thick Film 2512 360Ohm 5% Emboss T/R
AC FIXED RESISTOR 2512 (6432Metric) Chip Resistor ±5% ±100ppm/C 360Ohm 1W
Thick Film Resistors - SMD 360Ohms 1W 2512 5% AEC-Q200
Res, 360R, 5%, 1W, Thick Film, 2512; Resistance:360Ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:1W; Resistor Case/Package:2512 [6432 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Product Range:Ac Series Rohs Compliant: Yes |Yageo AC2512JK-07360RL