Yageo Group AC2512FK-0733RL
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 33ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2512
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Yageo Group AC2512FK-0733RL herunter.
Farnell
Future Electronics
HQonline
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+30.10%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
EE Concierge
SymbolFußabdruck
SnapEDA
SymbolFußabdruck
Herunterladen
Authorized Distributors
6
Resistance
33 Ω
33 Ω
33 Ω
Case/Package
2512
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
1 W
1 W
1 W
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Verwandte Teile
Yageo GroupRC2512FK-0733RL
1W Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 33Ω 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJ1TNF33R0U
Res Thick Film 2512 33 Ohm 1% 1W ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
TE Connectivity1-2176070-3
Res Thick Film 2512 33 Ohm 1% 2W ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERJ-U1TF33R0U
Res Thick Film 2512 33 Ohm 1% 1W ±100ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 1225 33 Ohm 1% 3W ±100ppm/C Wide Terminal SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 2512 31.6 Ohm 1% 1W ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von Yageo Group AC2512FK-0733RL, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
AC Series 2512 1 W 33 Ohm ±1 % ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
AC FIXED RESISTOR 2512 (6432Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 33Ohm 1W
Thick Film Resistors - SMD 33 Ohms 1 W 2512 1% AEC-Q200
Res, 33R, 1%, 1W, Thick Film, 2512; Resistance:33Ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:1W; Resistor Case/Package:2512 [6432 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Product Range:Ac Series Rohs Compliant: Yes |Yageo AC2512FK-0733RL