Yageo Group AC2010JK-07820RL
Res Thick Film 2010 820 Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Yageo Group AC2010JK-07820RL herunter.
IHS
Datasheet12 SeitenVor 2 Jahren
Farnell
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-35.19%
Stock
53,831
Authorized Distributors
6
Resistance
820 Ω
820 Ω
Case/Package
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
750 mW
750 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Lieferkette
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2012-04-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Verwandte Teile
Yageo GroupRC2010JK-07820RL
Res Thick Film 2010 820 Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
TE Connectivity / AMP7-1879499-1
Fixed Resistor, Thick Film, 1W, 820ohm, 200V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2010
Yageo GroupRC2010JK-07750RL
750mW Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±5% 750Ω 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJ-12ZYJ821U
Res Thick Film 2010 820 Ohm 5% 3/4W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.75W, 820ohm, 400V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 2010
Beschreibungen
Beschreibungen von Yageo Group AC2010JK-07820RL, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.75W, 820ohm, 200V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 2010
Chip Resistor Automotive Grade Thick Film 2010 820Ohm 5% Emboss T/R
2010 (5025Metric) FIXED RESISTOR AC 0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm 0.75W 3/4W 820Ohm 卤100ppm/C